Szukaj na tym blogu
Dobre Rady to strona stworzona z myślą o kobietach i dla kobiet. Znajdziecie tutaj nowe informacje, porady babuni, ciekawostki i różne wskazówki.
Polecane
- Pobierz link
- X
- Inne aplikacje
Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki?
Nieprzyjemny zapach w lodówce to problem, z którym spotyka się większość z nas. Odpowiedzialne za to są nie tylko psujące się produkty, ale przede wszystkim mocno pachnące i przechowywane bez opakowania. Za powstawanie nieprzyjemnego zapachu w lodówce winę ponoszą też zaniedbania higieniczne. Zobacz jak poradzić sobie z tym problemem.
Zdjęcie autorstwa Kindel Media z Pexels
|
Mycie to podstawa
Najważniejszą sprawa jest odpowiednio częste, minimum comiesięczne generalne sprzątanie lodówki. W tym celu wystarczy usunąć z niej wszystkie produkty i zrobić ich przegląd. Zepsute, nadpsute oraz resztki powinny znaleźć się w koszu. Tak przygotowane wnętrze myjemy ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń. Można też przetrzeć wnętrze ściereczką nasączoną wodą z octem lub sokiem cytrynowym. Kolejnym krokiem jest właściwe przechowywanie żywności, którą umieszczamy w lodówce. I nie chodzi tylko o odpowiednie rozmieszczenie produktów na półkach, ale przede wszystkim takie ich ułożenie, by zapobiec przenikaniu się zapachów. Można do tego celu użyć plastykowych pojemników z przykrywką, które pozwolą też zapanować nad bałaganem. W żadnym razie nie wolno zostawiać otwartych konserw, warzyw trzymać w torebkach foliowych ze sklepu, czy wkładać do lodówki niedosuszonych owoców. To przepis na katastrofę.
Naturalne pochłaniacze nieprzyjemnego zapachu
Niestety mimo zachowania czystości może zdarzyć się, że nasza lodówka nie pachnie świeżością. Zwłaszcza gdy lubimy aromatyczne jedzenie. Wtedy warto użyć profesjonalnych pochłaniaczy zapachów lub posłużyć ich tańszymi zamiennikami. I o takich zamiennikach, łatwych do dostania i naturalnych chce wam napisać.
Produkty płynne:
- Mleko
- Ocet
- Sok z cytryny
- Ekstrakt waniliowy
Produkty stałe:
- Cytrusy lub ich skórki wymieniane co kilka dni
- Goździki (można powbijać je w skórkę cytrusową)
- Kawałki jabłek, codziennie zmieniane i pozostawione na kilka dni.
- Brykiet lub węgiel drzewny (wystarczy nawet na miesiąc)
Produkty sypkie:
- Soda oczyszczona
- Kawa mielona
- Cynamon
- Sól kamienna
- Proszek do pieczenia
- Węgiel aktywowany
- Boraks (wystarczy potrzymać go w lodówce kilka godzin)
- Koci żwirek naturalny (bezzapachowy)
Produkty te wystarczy wysypać na mały talerzyk i wstawić do lodówki. Trzeba pamiętać o ich wymienianiu co kilka dni. Jeżeli nie jesteście przekonani do naturalnych sposobów, wówczas możecie zaopatrzyć się w profesjonalne pochłaniacze zapachów do lodówki.
Popularne posty
Bambus w kuchni i chleb bambusowy
- Pobierz link
- X
- Inne aplikacje
Parmezan, czym go zastąpić?
- Pobierz link
- X
- Inne aplikacje
Komentarze
Prześlij komentarz